Karne w roli głównej

• autor: Grzegorz Gromadzki, Adrian Boruch, 2014-08-15 22:05

Victoria Koszyce Małe - Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska 1:1 (1:0)

goal.gifŚwiątek 14' (k)                                 goal.gif  Trzpit 90'+5  (k)

ref.jpgWiśniewski (Brzuchacz,Chmura)

att.gif80

więcej w rozwinięciu...

Victoria: Bijak yel.gif - Reszczyński, Ślusarski, Tubek, Gondek - Groński yel.gif, Krużel yel.gif, Gorczyca, Gromadzki (sub.gif Miś 63'), Świątek - Tryba

Dąbrovia II: Zając- Mikuła (sub.gif Węgrzyn 46'), Cielczykyel.gif, Skowronyel.gif, Czupryna- Majkayel.gif , Krzak (sub.gif Piotrowicz 55'), Liro, Minorczykyel.gif (sub.gif Trzpit84'), Cygan- Witekyel.gif

Mała powtórka z ubiegłego sezonu, gdzie Victoria takim samym wynikiem zremisowała z pierwszą drużyną z Dąbrowy Tarnowskiej. Już w 4' Świątek mógł dać prowadzenie gospodarzom, lecz po rzucie wolnym piłka minimalnie minęła poprzeczkę, 3' później ten sam zawodnik miał doskonałą okazję na bramkę, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lepszy okazał się Zając, który wyłapał jego uderzenie. Do ciekawej sytuacji doszło w 14' meczu, Krużel mocnym strzałem z 16m zmusił Zająca do wybicia piłki przed siebie, z takiego prezentu nie skorzystał nadbiegający  z dobitką Świątek, który uczynił to samo co kolega celując w Zająca, który niefortunnie zagrał do Gromadzkiego, ten z pierwszej piłki nabił Krzaka, który zagrał ręką sędzia wskazał na wapno. Pierwszym egzekutorem "11", był Krużel, lecz arbiter poprosił o powtórzenie karnego, gdyż zawodnicy Dąbrovii za wcześnie opuścili linię, drugiej szansy już nie dostał na wykonanie i karnego na bramkę zamienił Świątek. W 19' do głosu doszli Dąbrowianie, Cygan wbiegł w pole karne między obroną, lecz prostym strzałem po ziemi piłka mija słupek.  W 24' Tryba chciał się zrewanżować Cyganowi za akcję, dostał piłkę w pole karne mijając obrońcę i bramkarza musnął ją za lekko dobiegający Cielczyk wybija z linii bramkowej poza boisko. 30' Gromadzki miał okazję z prawej strony na bramkę, lecz jego uderzenie blokują obrońcy. Na koniec pierwszej połowy Liro chciał sprawdzić czujność Bijaka, ale ten nie dał się zaskoczyć jego strzałem.

Drugą połowę mogli lepiej zacząć gospodarze, a konkretnie Gromadzki, który po raz kolejny zmarnował swoją szansę z prawej strony trafia w Zająca. Przez większość okresu gry walka toczyła się głownie w środku pola, Dąbrovia starała się przebywać na stronie gospodarzy, jak najdłużej. 67' z ładną akcją lewą stroną zabrał się Gorczyca, który wrzucił piłkę w pole karne, lecz nie było nikogo na zamknięcie sytuacji. W 70' Tryba strzałem z 18m trafia w Zająca. 72' mogła przynieść drugą bramkę Koszycom, Krużel w indywidualnej akcji wbiegł w 16m i mocnym strzałem na bramkę Zająca piłka o milimetry minęła poprzeczkę. W 90' przyjezdni wywalczyli rzut karny, po zagraniu ręką Gondka, Trzpit zmusił do kapitulacji Bijaka. W doliczonym czasie Victoria mogła zadać ostateczny cios, lecz swojej szansy nie wykorzystał Miś.

Opinia trenera:
Rafał Jasiak (Victoria Koszyce Małe)
Szkoda dwóch punktów, powinniśmy ten mecz wygrać. Dąbrovia nie stworzyła sobie stu procentowej sytuacji do strzelenia bramki. Chwała chłopakom za walkę. Graliśmy przede wszystkim na z tyłu, udawało nam się do tej 90', rzut karny. Nie widziałem dokładnie tej sytuacji, mieliśmy też swoje sytuacje. Remis bardzo boli, takie mecze są najgorsze, gdzie się przegrywa w ostatniej minucie.

Paweł Trzpit (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska)
Remis to sprawiedliwy wynik tego meczu, zawodnicy Victorii, jak i Dąbrovii mieli swoje okazje na podwyższenie wyniku. Zremisowaliśmy szczęśliwie w końcówce, co do rzutów karnych, nie będę się wypowiadał mam swoje zdanie na ten temat, na miejscu sędziego nie odgwizdałbym ani jednego, jak i drugiego. Boisko bardzo dobrze przygotowane do tego spotkania, troszkę dziś popadało, więc miejscami było nasiąknięte. Ogólnie jestem zadowolony z przebiegu dzisiejszego meczu.

Opinia zawodnika:

Marcin Tubek (Victoria Koszyce Małe)
Remis boli troszeczkę, może oni prowadzili grę,ale my bardzo mądrze i inteligentnie przesuwaliśmy się na obronie, jak i w środku. Boli ponieważ Dąbrovia nie oddała groźnego strzału na naszą bramkę i wina trochę sędziego, że źle poprowadził zawody. Sam doprowadził do takich nerwowych sytuacji z jednej jak i z drugiej strony. To jest pierwszy mecz dopiero, nie jesteśmy jeszcze tak dobrze zgrani, mam nadzieję, że kolejne spotkanie przyniesie 3pkt.

Paweł Piotrowicz (Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska)
Jestem bardzo zadowolony z zawodników, którzy wcześniej grali ze mną w pierwszej drużynie. Boisko było ciężkie, sam wszedłem i  nie radziłem sobie troszeczkę na nim, bo grząskie, dużo walki. Natomiast próbowaliśmy rozgrywać piłkę, jestem szczerze zadowolony z drużyny, graliśmy konsekwentnie do końca, przeciw mocnemu przeciwnikowi, bo na pewno Koszyce, będą odgrywa tutaj ważną rolę w lidze, a tym bardziej u siebie. Jak na pierwszy mecz, było bardzo pozytywnie.

Opisał: Grzegorz Gromadzki