Podział punktów w Niedomicach

• autor: Grzegorz Gromadzki, Adrian Boruch, 2015-04-14 16:56

Unia Niedomice - Victoria Koszyce Małe 2:2 (1:1)

Bała 43' (samobójcza)            Świątek 37', 70'

Spinda 80'

Sędziowali: Mariusz Stolarz (Dariusz Stolarz, Sobczyk)

Widzów: 80

Unia: Kurpisz - Nagórzański, Wojcieszek, Bajorek (sub.gif 46' Wytrwał Żółta.jpg), Wróbel Filip - Krzaczek, Wróbel Przemysław, Rzońca (sub.gif 70' Mikulec), Kmiecik (sub.gif 68' Radliński) - Zahora, Spinda

Trener: Daniel Krzaczek

Victoria: Kasprzyk - Reszczyński, Bała Żółta.jpg, Bachula, Cichy Mateusz - Sołtys Żółta.jpg (sub.gif 82' Gajdur), Jabłoński Żółta.jpg, Bańdur (sub.gif75' Mokwa), Groński - Świątek, Gromadzki (sub.gif 63' Jurczyk)

Zawodnicy gości aż trzy razy umieszczali piłkę w bramce, ale nie potrafili pokonać zespołu z Niedomic zadowalając się tylko podziałem punktów. Victoria od początku dominowała. W 6' Jabłoński uderzył bardzo niecelnie na bramkę Kurpisza. Cztery minuty później Sołtys odegrał piłkę na prawą stronę do Grońskiego. Pomocnik wbiegł z nią w pole karne, ale chybił. W 13' goście po raz trzeci stanęli przed okazją na objęcie prowadzenia w meczu, Świątek zgubił się z futbolówką między nogami obrońców, którzy ostatecznie zażegnali niebezpieczeństwo oddalając piłkę na środek boiska. W 16' do głosu doszli gospodarze a dokładniej ze stałego fragmentu gry Bajorek posłał piłkę nad rękami interweniującego Kasprzyka. Za ciosem znów wyruszyli z akcją goście. Gromadzki otrzymał zagranie po ziemi od Jabłońskiego, lecz jego strzał ominął bramkę Unii. W 25' Koszyce powinny się cieszyć z prowadzenia w meczu, bohaterem akcji mógł zostać aktywny Jabłoński. Świątek znalazł lukę w polu karnym między obroną, uderzył mocno po ziemi na bramkę Kurpisza mającego problemy z opanowaniem sytuacji. Ostatecznie sparował piłkę przed siebie, a wspomniany zawodnik Victorii nie zdołał wykończyć dobitki. Po pół godziny gry Świątek w sytuacji sam na sam z bramkarzem Niedomic lepiej wyszedł Kurpisz nie dając sobie puścić piłki między nogami. W 37' Świątek w końcu wyprowadził Victorię na prowadzenie. Po asyście Gromadzkiego z 11. metra strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Chwilę później Nagórzański mógł doprowadzić do remisu. Po rzucie wolnym piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy Bała nie zrozumiał się z Kasprzykiem i głową skierował piłkę do własnej bramki.
Druga odsłona meczu stała na średnim poziomie, do 65' gra stała się troszkę senna, brak skuteczności i wykończenia przez co kibice na trybunach mieli prawo się nudzić. W 70' Groński w sytuacji podbramkowej toczącą się lewą stroną bramki Niedomic ograł dwóch obrońców zagrywając przy tym na czystą pozycję do Świątka, ten dokonał formalności i Koszyce po raz drugi prowadziły w meczu. Ostatnie minuty należały do gospodarzy, do wyrównania wyniku przymierzył się Przemysław Wróbel, lecz jego poczynienie wybronił Kasprzyk. Remis w końcówce meczu uratował Spinda wyskakując najwyżej w polu karnym do piłki z rzutu rożnego.