Rozpoczynamy nowy sezon!

• autor: Adrian Boruch, 2015-08-15 09:11

Victoria Koszyce Małe - Pogórze Pleśna

Nastał czas na kolejny sezon emocji w Lidze Okręgowej! Nasi piłkarze zaczną rozgrywki meczem na własnym obiekcie z niewygodnym przeciwnikiem - Pogórzem Pleśna.

Mecze z Pogórzem zawsze są bardzo ciekawe. W ubiegłym sezonie w ogólnym rozrachunku to drużyna z Pleśnej lepiej się zaprezentowała. W rundzie jesiennej jako jedna z nielicznych wygrała z drużyną z Koszyc Małych i to aż 3:0. Pół roku później Victoria wzięła odwet i to nasza drużyna wygrała 2:0 na boisku rywala. Bramki strzelili Mateusz Groński i Damian Świątek.
Celem Pogórza na sezon 2015/16 jest utrzymanie. W ubiegłym zajęli 10. miejsce (32 pkt, 9 zwycięstw, 5 remisów, 12 porażek, bramki 37:57).

Statystyki Victorii Koszyce Małe w sezonie 2014/15.
Statystyki Pogórza Pleśna w sezonie 2014/15.

Szeregi drużyny z Koszyc Małych opuścili Jerzy Gromadzki, Krzysztof Jabłoński i Marcin Ślusarski. Wszyscy trzej piłkarze przenieśli się do Metalu Tarnów. Kamil Bachula wrócił do Wolanii, Bartłomiej Krużel przeniósł się do Tarnovii, a wicekról strzelców Okręgówki i najlepszy strzelec Victorii w ubiegłym sezonie Damian Świątek zagra teraz w IV-ligowej Tuchovii Tuchów.
Kto wzmocnił drużynę seniorów? Zarząd sprowadził z Wolanii Krzysztofa Majerczyka (rocznik 96), któremu skończył się wiek juniora. Do koszyckiego zespołu zawitał także Dawid Sikorski, który ostatnio grał w... Pogórzu Pleśna. Ma szansę szybko stanąć naprzeciw swoim byłym kolegom z klubu.

W sobotę o godzinie 15:00 w Koszycach Małych Ligę Okręgową zainauguruje mecz pomiędzy LKS Zgłobice a Dunajcem Zbylitowska Góra. Przypominamy, że Zgłobice w rundzie jesiennej będą grać mecze w roli gospodarza w Koszycach Małych. Natomiast o godzinie 18:00 mecz na który wszyscy czekamy. Victoria Koszyce Małe zmierzy się z Pogórzem Pleśna. Już teraz gorąco zapraszamy!