Jedziemy do Radlnej

• autor: Adrian Boruch, 2015-08-17 15:43

KS Radlna - Victoria Koszyce Małe

Po wysokim zwycięstwie w lidze zawodników Victorii Koszyce Małe czeka wyjazd do Radlnej.

Tam czeka ich pojedynek w I rundzie Okręgowego Pucharu Polski z A-klasowym KS Radlna. Co ciekawe w zeszłym sezonie na tym samym szczeblu rozgrywkowym również podejmowaliśmy tę drużynę. Victoria po emocjonującym meczu niełatwo wygrała 4:2. Bramkami popisali się Tryba (dwie), Krużel i Świątek. Dla gospodarzy trafili Sus i Gruszka.

Niespełna rok później obaj rywale spotkają się ponownie. Jak wygląda sytuacja w obu ekipach?

KS Radlna w ubiegłym sezonie zajęła 2. miejsce w A-klasie, ustępując tylko LKS Zgłobice. Teraz celują w awans. Na inaugurację sezonu Radlna wygrała na własnym boisku z Szynwałdem 3:1. Ich skład zbytnio się nie zmienił. Jeśli porównalibyśmy skład Radlnej z meczu w ubiegłą sobotę i z meczu w Pucharze Polski sprzed roku dostrzeglibyśmy tam tylko jedną zmianę. Ci piłkarze bardzo dobrze się rozumieją i są świetnie zgrani. To może być atut gospodarzy.

Jeśli chodzi o Victorię Koszyce Małe w kadrze doszło do kilku zmian. Z wyjściowego składu na I rundę Pucharu Polski rok temu pozostało tylko pięciu zawodników. Bijak, Ślusarski, Krużel, Gromadzki, Gorczyca i Świątek opuścili koszycką drużynę. Póki co nie widać, by to osłabiło klub. Victoria na rozpoczęcie sezonu rozgromiła u siebie Pogórze Pleśna 5:0. W końcu przełamał się Marcin Jarosz, który strzelił dwie bramki, tyle co... w całym zeszłym sezonie. Do bramki trafili także Bartosz Sołtys, Mateusz Orlik, który wrócił po rocznym pobycie w Olimpii Wojnicz i Patryk Partyka, młody zawodnik, który na stałe zostaje w Polsce. Do Victorii został sprowadzony stoper Krzysztof Majerczyk i Dawid Sikorski z Pogórza Pleśna. Jackowi Mokwie i Mateuszowi Radlińskiemu skończył się wiek juniora, Ci piłkarze także dołączyli do kadry seniorów. Kadrę zasilają także obecni juniorzy starsi: Aleksander Jarosz, Łukasz Potułow, Kamil Rybak, Jakub Cichy, Dawid Łątka, Sebastian Łątka, Łukasz Wójcik i Adrian Jasiak.

Początek meczu w najbliższą środę o godzinie 18:00 na boisku w Radlnej. Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku