• Ciężkowianka Ciężkowice - Metal Gawro Tarnów 1:1

• autor: Adrian Boruch, 2016-03-17 14:58

14. kolejka Ligi Okręgowej gr. II

Pogórze Pleśna - Victoria Koszyce Małe

Przyszedł czas na pierwszy ligowy mecz w tym roku. I to od razu jaki! Mecz derbowy z Pogórzem Pleśna na pewno przysporzy wielu emocji.

Do Pleśnej drużyna z Koszyc Małych jedzie w bojowych nastrojach, oczywiście nie lekceważąc przeciwnika. Pogórze to solidny zespół, który w obecnym sezonie nieco spuścił z tonu i zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem pięciu punktów.

Jeśli porównywać choćby sezon 2014/15 i aktualny to Victoria zaliczyła spory regres. W zeszłym sezonie drużyna Victorii uplasowała się na czwartej pozycji, teraz po rundzie jesiennej jest na jedenastym miejscu.

Optymizmem napawa fakt, że w poprzedniej rundzie na inaugurację sezonu Victoria gładko poradziła sobie z Pogórzem wygrywając aż 5:0 po dwóch bramkach Marcina Jarosza, oraz po jednej Sołtysa, Orlika i Partyki.

Do Victorii doszło kilku nowych zawodników, m. in. Adrian Gorzkowski grający niegdyś w Spółdzielcy Grabno, Artur Barszcz z Termaliki Bruk-Bet II Nieciecza (wcześniej także Pogórze Pleśna), Wojciech Kuboń z Olimpii Wojnicz. Przede wszystkim zmienił się trener - Rafała Jasiaka zastąpił Janusz Kuboń. Miejmy nadzieję, że to będą trafne wzmocnienia. Z drużyny odeszli Paweł Bała, Szczepan Bielak i Tomasz Gajdur.

W zespole Pogórza także doszło do przetasowań. Wróciło kilku zawodników. Za to Jacek Gądek odszedł do Ciężkowianki Ciężkowice, a kilka dni temu dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarł śp. Dawid Podraza, który dobrze prezentował się w przedsezonowych sparingach. Miał 22 lata. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia. Pokój Jego Duszy.

Spotkanie odbędzie się już w tę sobotę o godzinie 15:00 w Pleśnej. Serdecznie zapraszamy!

autor: ~anonim 2016-03-21 09:00:51

avatar jaKi wynik